Οι εγγραφές στο Νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος 2019-2020 θα πραγματοποιηθούν από 6 έως 20 Μαϊου 2019.

Εγγράφονται μαθητές γεννημένοι το2014(νήπια) και 2015 (προνήπια).

Η εγγραφή των  προνηπίων στο Δήμο Λαρισαίων για το σχολικό έτος 2019-2020 είναι υποχρεωτική.

Δικαιολογητικά εγγραφών:

-Ένας λογαριασμός(ΔΕΗ ,ΟΤΕ…) ως αποδεικτικό στοιχείο για την διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

-Βιβλιάριο υγείας του μαθητή.

-Ατομικό Δελτίο Υγείας(δίνεται από το σχολείο και συμπληρώνεται από τον παιδίατρο του μαθητή).

Στο ολοήμερο πρόγραμμα και στο τμήμα πρόωρης υποδοχής εγγράφονται  μαθητές των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση του φορέα εργασίας τους ή κάρτα ανεργίας στη περίπτωση που είναι άνεργοι.

Επίσης εγγράφονται μαθητές των οποίων οι γονείς ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες (πολύτεκνοι, τρίτεκνοι, μονογονεϊκές οικογένειες….)

Ώρες εγγραφών :12.00-14.00

Η περιοχή ευθύνης του 3ου Νηπιαγωγείου Λάρισας με αφετηρία τη συμβολή των οδών Ηρώων Πολυτεχνείου και Ιωαννίνων περιλαμβάνει την περιοχή η οποία περικλείεται από τις οδούς :

Ιωαννίνων,Ολύνθου,Στενημάχου,όρια Αγχιάλου(χωρίς να περιλαμβάνεται),Δημητρίου Καραολή,Β΄Σώματος Στρατού, Κλ.Πατέρα,όρια 1ης Στρατιάς (Εχεκρατίδας,Σαρίμβεη)Ηρώων Πολυτεχνείου,Ιωαννίνων.

Τηλέφωνο σχολείου:2410613995