Οι δυο πρώτες “δύσκολες” εβδομάδες της προσαρμογής πέρασαν κιόλας και οι μικροί μας μαθητές φαίνεται να έχουν πια προσαρμοστεί  πλήρως στο νέο τους σχολείο ,το νηπιαγωγείο.Οι εκπαιδευτικοί μας σε μια προσπάθεια να διασκεδάσουν τα παιδιά και να τα βοηθήσουν να βγουν  από την ένταση και το άγχος που βιώνουν  σε αυτό το νέο τους  ξεκίνημα  έπαιξαν κουκλοθέατρο στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας .Οι μικροί μαθητές μας παρακολούθησαν μια ιστορία για ένα άλλο σχολείο στο δάσος  και πολλές στιγμές ταυτίστηκαν με τα μικρά ζωάκια που  που δεν ήθελαν να αφήσουν το χεράκι της μαμάς του για πάνε σχολείο αλλά τελικά αποφάσισαν να το κάνουν μια και στο σχολείο βρήκαν να κάνουν τόσο όμορφα πράγματα και πολλούς νέους φίλους.