SAM_1689 SAM_1690

Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 28 Σεπτεμβρίου 2017 στις 6μ.μ στην αίθουσα εκδηλώσεων του 3ου Νηπιαγωγείου Λάρισας η πρώτη συνάντηση με τους γονείς των νηπίων που φοιτούν στο Νηπιαγωγείο.Στην πρόσκλησή μας ανταποκρίθηκε η πλειοψηφία του συνόλου ,γεγονός πολύ ενθαρρυντικό καθώς πιστεύουμε στην απαραίτητη συνεργασία σχολείου και οικογένειας προκειμένου να διευκολυνθούν τα παιδιά στην ολόπλευρη ανάπτυξή τους και στην ομαλή ένταξή τους στην εκπαιδευτική διαδικασία .Στην συγκέντρωση αναπτύχθηκαν από την Σχολική Σύμβουλο της περιφέρειάς μας ,την Διευθύντρια και τις Νηπιαγωγούς  οι στόχοι του νηπιαγωγείου, ο προγραμματισμός και οι δράσεις της νέας σχολικής περιόδου καθώς και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε.Με πρωτοβουλία των γονέων συγκροτήθηκε το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων-Κηδεμόνων του 3ου Νηπιαγωγείου ως εξής:

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Ζουναλής Χρήστος

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: Παραλικούδη Κων/να