Σημαντική ενημέρωση για εγγραφές μαθητών

Εν όψει των εγγραφών νέων μαθητών για το σχ.έτος 2013-4 που θα πραγματοποιηθούν στα δημόσια σχολεία το διάστημα 1-21 Ιουνίου 2013 θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι:

-το Υπουργείο Υγείας ορίζει, για το χρονικό διάστημα Απρίλιος έως Οκτώβριος 2013, τη συγκρότηση κλιμακίων ιατρών προς διευκόλυνση των διαδικασιών χορήγησης Πιστοποιητικών Υγείας, ώστε να εξυπηρετηθούν οι εγγραφές των ασφαλισμένων στον ΕΟΠΥΥ μαθητών στις δομές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και να συμπληρωθεί το Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή (Α.Δ.Υ.).

-ειδικότερα για το νομό Πέλλας ,μπορείτε  από τώρα να απευθύνεστε  στη τοπική μονάδα υγείας του ΕΟΠΥΥ στην οδό Τέρμα Τσακμάκη,Γιαννιτσά  και στα τηλ.2382021883/2382022597 (Τρίτη πρωί) για τον έγκαιρο  προγραμματισμό  ραντεβού με γιατρό/ούς, οι οποίοι θα εξετάσουν, συμπληρώσουν και υπογράψουν  το δελτίο.

Σημειώνουμε δε, ότι το ατομικό δελτίο υγείας του νηπίου αποτελεί υποχρεωτικό έντυπο για τη φοίτησή του.

-Το έντυπο του ατομικού δελτίου υγείας χορηγείται από τη σχολική μονάδα προς διευκόλυνση των γονέων από το μήνα Απρίλιο αλλά και κατά τη διάρκεια Μαϊου και Ιουνίου.

ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ(Συν.2)

Εκ της Δ/νσεως