ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΣΧΟΛ.ΕΤΟΥΣ 2024-2025

Οι  εγγραφές νηπίων/προνηπίων  για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου με ηλεκτρονική αίτηση του γονέα/κηδεμόνα.

Η εγγραφή των προνηπίων που ήδη φοίτησαν την προηγούμενη σχολική χρονιά στο Νηπιαγωγείο, γίνεται αυτεπάγγελτα στο Νηπιαγωγείο στο οποίο φοίτησαν. Όσοι από αυτούς επιθυμούν να φοιτήσουν την επόμενη σχολική χρονιά στο προαιρετικό ολοήμερο πρόγραμμα, θα πρέπει να έρθουν να συμπληρώσουν αίτηση στο σχολείο.

• Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την εγκύκλιο εγγραφής στα Νηπιαγωγεία πατήστε  εδώ
  • Για είσοδο στη σελίδα της εφαρμογής πατήστε εδώ

Για να δείτε τα όρια του 3ου Νηπιαγωγείου Καρύστου πατήστε εδώ

Για πληροφορίες σχετικά με την εγγραφή στο Δημοτικό Σχολείο πατήστε εδώ  ή επικοινωνήστε στο 22240-22320 (2º Δημοτικό Σχολείο Καρύστου)

Παράταση εγγραφών

Οι εγγραφές στο Νηπιαγωγείο και στο Δημοτικό για το σχολικό έτος 2021-2022 έχουν πάρει παράταση μέχρι τις 31 Μαρτίου 2021.

Υπενθυμίζεται ότι για πληροφορίες μπορείτε να καλείτε στο τηλέφωνο του σχολείου 2224023112 ή να στέλνετε email στο mail@3nip-karyst.eyv.sch.gr

Εγγραφές Σχολικού έτους 2021-2022

Οι εγγραφές νηπίων/προνηπίων  για το σχολικό έτος 2021-2022 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου με ηλεκτρονική αίτηση του γονέα/κηδεμόνα.

Η εγγραφή των προνηπίων που ήδη φοίτησαν την προηγούμενη σχολική χρονιά στο Νηπιαγωγείο, γίνεται αυτεπάγγελτα στο Νηπιαγωγείο στο οποίο φοίτησαν. Όσοι από αυτούς επιθυμούν να φοιτήσουν την επόμενη σχολική χρονιά στο προαιρετικό ολοήμερο πρόγραμμα, θα πρέπει να έρθουν να συμπληρώσουν αίτηση στο σχολείο κατά τις ώρες και μέρες που θα είναι ανοιχτό.

• Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την εγκύκλιο εγγραφής στα Νηπιαγωγεία πατήστε εδώ.
  • Για είσοδο στη σελίδα της εφαρμογής πατήστε εδώ

Το Νηπιαγωγείο θα είναι ανοιχτό από την 1η έως και την 20η Μαρτίου, από τις 9:30-11:30 πμ για οποιαδήποτε πληροφορία. Επίσης, θα μπορείτε να επικοινωνείτε στο τηλέφωνο 22240-23112 καθημερινά από τις 9:30-11:30 πμ.

Παρακαλείστε κατά την προσέλευσή σας στο χώρο του σχολείου να τηρείτε όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας για την αποφυγή διασποράς του ιού.

Για να δείτε τα όρια του 3ου Νηπιαγωγείου Καρύστου πατήστε εδώ

Γλυκό καλοκαιράκι… αγαπημένο!

Επιτέλους Κ Α Λ Ο Κ Α Ι Ρ Ι !!!

Αγαπημένα μας παιδιά παρακάτω θα βρείτε δραστηριότητες και online παιχνίδια που μπορούν να υλοποιηθούν συνοδευτικά με όλα όσα μαθαίνουμε στο σχολείο!
* Το υλικό που ακολουθεί μπορεί να αξιοποιηθεί και από τους μικρούς μας φίλους που δεν έχουν επιστρέψει ακόμα στο σχολείο!

Δραστηριότητα 1η: Αφήγηση Παραμυθιού
Τελικά ποιος φέρνει το καλοκαίρι; Είναι μήπως το τζιτζίκι ή το μυρμήγκι;

Δραστηριότητα 2η: Online Παιχνίδια με τους μήνες του καλοκαιριού

Δραστηριότητα 3η: Ας τραγουδήσουμε… Καλοκαίρι Σ’ αγαπώ

Στίχοι Τραγουδιού: Καλοκαίρι Σ’ αγαπώ

Δραστηριότητα 4η: Τι πρέπει να προσέχουμε το καλοκαίρι;
Παρακολουθήστε μια σειρά από ενημερωτικά βίντεο
για το πως
προστατευόμαστε τους ζεστούς μήνες του
καλοκαιριού