ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ !!!

Σήμερα είναι μια ιδιαίτερη μέρα για το νηπιαγωγείο μας, καθώς πραγματοποιήθηκε ένα όνειρο τόσο της εκπαιδευτικής ομάδας του σχολείου μας όσο και του Συλλόγου Γονέων του 3ου Νηπιαγωγείου Καματερού. Το πρωί εγκαταστάθηκαν οι δυο διαδραστικοί πίνακες (ένας πίνακας σε κάθε τάξη) και έγινε και μία μικρή επίδειξη στα παιδιά και τις νηπιαγωγούς από τους τεχνικούς.

Εδώ οι τεχνικοί επί τω έργω.

Μια μικρή επίδειξη του διαδραστικού  πίνακα.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους γονείς για τη συλλογική προσπάθεια να συγκεντρωθούν τα χρήματα για την αγορά των διαδραστικών πινάκων μέσω της λαχειοφόρου αγοράς που πραγματοποιήθηκε από το σύλλογο. Το σχολείο μας με αυτό το τρόπο και τις μελισσούλες- Bee Bot ακολουθεί  το ρεύμα της σύγχρονης παιδαγωγικής που εντάσσει τη ρομποτική και τις νέες τεχνολογίες στην εκπαιδευτική διαδικασία.