Χριστούγεννα 2016- Πρωτοχρονιά 2017

Η προετοιμασία για την γιορτή των Χριστουγέννων είναι απο τις πιο αγαπημένες μας δραστηριότητες. Το νηπιαγωγείο γεμίζει μυρωδιές, χρώματα, χρυσόσκονη, μουσική και απέραντη χαρά και αισιοδοξία!!! Στολίσαμε το δέντρο και όλο το σχολείο με την πολύτιμη βοήθεια των μικρών μας μαθητών…

Στολισμός δέντρου

Διαβάσαμε πολλά παραμύθια, ποιήματα, έθιμα των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς….

Αίνιγμα για το ρόδι

Φυσικά κάναμε πολλές κατασκευές…..

Κηροπήγιο άγγελοςΚηροπήγιο άγγελοςΚηροπήγιο άγγελος

Στολίδι - πρόσκληση Στολίδι- πρόσκληση Στολίδι φτιαγμένο απο καπάκι και χαρτοπετσέτα με την μέθοδο του ντεκουπάζ και πάνω εκεί τυλίξαμε το κείμενο της πρόσκλησης της γιορτής μας.

Χριστουγεννιάτικη κάρταΧριστουγεννιάτικη κάρτα Η κάρτα μας

Χριστουγεννιάτικη μπότα Μπότα στολίδι

Δωράκι απο τις νηπιαγωγούςΔωράκι απο τις νηπιαγωγούς Δωράκι απο εμάς στα παιδάκια μας,

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Και φυσικά δεν έλειψε και η γιορτή μας, στην οποία τα παιδιά ντύθηκαν με στολές που υπάρχουν στο βεστιάριο του σχολείου και ήταν όλα πανέμορφα!!! Φυσικά, μας τίμησε και ο Άγιος Βασίλης, που έδωσε σε όλα τα παιδιά του σχολείου δώρα αγορασμένα απο τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Νηπιαγωγείου.

ΓιορτήΓιορτή

Ευχαριστούμε τους γονείς και τον Σύλλογο για την υπέροχη, όπως πάντα, συνεργασία τους!!!

ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!