Ώρες ενημέρωσης γονέων

Αγαπητοί γονείς, ο Σύλλογος Διδασκόντων του Νηπιαγωγείου, θεωρώντας πολύ σημαντική παράμετρο της συνολικής λειτουργίας του Νηπιαγωγείου και του κλίματος που δημιουργείται, την επικοινωνία και την εποικοδομητική συνεργασία με τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/μαθητριών, αποφάσισε και όρισε μια φορά τον μήνα σε προκαθορισμένη από την εκπαιδευτικό του κάθε τμήματος, ημέρα και ώρα, για θέματα που αφορούν στην αγωγή και πρόοδο των μαθητών/ μαθητριών ημέρες συνεργασίας με τους γονείς ως εξής:

• Τμήμα 1: Κυρία Αντωνία την πρώτη Παρασκευή του μήνα 12.00-13.00
  • Τμήμα 2: Κυρία Νάσα την πρώτη Πέμπτη του μήνα 12.00-13.00
  • Τμήμα ολοήμερου προγράμματος: Κυρία Ελισάβετ την πρώτη Τετάρτη του μήνα 12.00-13.00

Επίσης, οι εκπαιδευτικοί μπορούν να συναντηθούν και εκτάκτως με τους γονείς/ κηδεμόνες κάθε φορά που κρίνεται απαραίτητο.

Είναι σημαντικό να μην ξεχνάμε ότι η εμπιστοσύνη του παιδιού στο σχολείο ενισχύεται από την θετική στάση των γονέων/ κηδεμόνων προς το Σχολείο και τον εκπαιδευτικό.