1o Εθνικό Bραβείο eTwinning

Το σχολείο μας, μαζί με το συνεργαζόμενο νηπιαγωγείο Ριζαριού Τρικάλων,  κέρδισε το πρώτο εθνικό βραβείο, στον 13ο διαγωνισμό έργων eTwinning, με το έργο WHEN THE EXPRESSION AND CREATIVITY MEET THE FANTASY OF LITTLE CHILDREN. Η βράβευσή μας θα γίνει στα Ιωάννινα, στα πλαίσια του 5ου συνεδρίου eTwinnng (23-25 Νοεμβρίου). Καλούνται όλα τα παιδιά που έλαβαν μέρος στο έργο αυτό, να παρευρεθούν στη βράβευση μαζί με τους γονείς τους. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στο νηπιαγωγείο.

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΓΙΟΡΤΗ 2018

Η καλοκαιρινή μας γιορτή, με τη λήξη μιας ακόμα όμορφης σχολικής χρονιάς, θα γίνει την Παρασκευή 8-6-2018 στις 10:00 το πρωί στο νηπιαγωγείο μας. Η γιορτή μας θα είναι αφιερωμένη στους 12 θεούς του Ολύμπου και τα παιδιά θα παρουσιάζουν δρώμενα, τραγούδια και χορούς. Από τους γονείς των παιδιών θα ακολουθήσει πάρτι με μπουφέ και πολλές εκπλήξεις.

Σας περιμένουμε!!

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ  2018-19

Οι εγγραφές στο νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος 2018-19 θα γίνονται από 2 ως 18 Μαΐου για όλα τα προνήπια και νήπια  γεννηθέντα τα έτη 2013 και 2014

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΒΑΣΤΕ    ΕΔΩ

ΓΙΟΡΤΗ  25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

Σας ενημερώνουμε ότι η γιορτή του σχολείου μας για την επέτειο της επανάστασης του 1821 θα γίνει στο νηπιαγωγείο μας την Παρασκευή 23-3-2018 και ώρα 8:30 το πρωί. Επίσης το νηπιαγωγείο μας θα λάβει μέρος στις εορταστικές εκδηλώσεις  της 25ης Μαρτίου με κατάθεση στεφάνου στο χώρο της πλατείας Γιάννουλης.

XΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ   2017

Σας ενημερώνουμε ότι η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας θα γίνει την Πέμπτη 21-12-2017 στις 5:00 το απόγευμα στο νηπιαγωγείο μας. Θα  ακολουθήσει μπουφές με Χριστουγεννιάτικα εδέσματα, προσφορά των γονέων.  Το  σχολείο δεν θα λειτουργήσει κατά το πρωινό ωράριο.

Εξέταση  Mantoux  στο νηπιαγωγείο

Ενημερώνουμε τους γονείς των νηπίων που φοιτούν στο νηπιαγωγείο μας  ότι  την Τρίτη 2-5-2017 θα πραγματοποιηθεί  στο νηπιαγωγείο μας εξέταση Mantoux και επανέλεγχος την Πέμπτη 4-5-2017 ( μόνο για τα νήπια, γεννηθέντα το 2011), από το Κέντρο Υγείας Τυρνάβου.  Καλούνται οι γονείς των παιδιών  τις παραπάνω μέρες να στείλουν στο σχολείο το Βιβλιάριο Εμβολίων των παιδιών τους.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ   ΣΧ.  ΕΤΟΥΣ    2017-18

Σας ενημερώνουμε ότι οι  εγγραφές για την επόμενη σςχολική χρονιά  θα ξεκινήσουν από Τρίτη 2-5-2017 μέχρι και  Παρασκευή  19-5-2017.  Στο νηπιαγωγείο εγγράφονται τα παιδιά που γεννήθηκαν τα έτη 2012 καιο 2013. Οι ώρες που μπορείτε να προσέρχεστε για τις εγγραφές  είναι 12:15 ως 1:00 μ. μ.

Για λεπτομέρειες και δικαιολογητικά διαβάστε την εγκύκλιο  ΕΔΩ

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΑΣ

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 15-2-2017   το νηπιαγωγείο μας δε θα λειτουργήσει, επειδή στο χώρο μας  θα πραγματοποιηθεί το Σεμινάριο  » ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΕΣ ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ», σε συνεργασία με τη σχολική σύμβουλο της 12ης περιφέρειας Προσχολικής Αγωγής κ.  Ευανθία Κοτρώτσιου. Εισηγήτρια θα είναι η  κ. Παπαπαναγιώτου Ξανθούλα,  Σχ. Σύμβουλος Μουσικών  Θεσσαλίας (Μ.Α., PhD, στη Μουσική Παιδαγωγική, MSc στην Ψυχολογική Συμβουλευτική). Το σεμινάριο απεύθύνεται σε νηπιαγωγούς της περιφέρειάς μας και θα πραγματοποιηθεί από τις 8.30 έως τις 13.30.

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ 16-1-2017

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας μας ενημερώνει  ότι για αύριο Δευτέρα 16-1-2017 η προσέλευση  των μαθητών  μας θα γίνει ως τις  10.00 π.μ. λόγω  του παγετού.

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ

Η  Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας   «Ο Άι Βασίλης εκσυγχρονίζεται»  θα γίνει την Παρασκευή 23/12/16 στο σχολείο μας, στις 10:00 το πρωί. Είστε όλοι καλεσμένοι!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΙΡΕΤΩΝ

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι το νηπιαγωγείο μας θα παραμείνει κλειστό, την Τρίτη 2 Νοεμβρίου 2016, λόγω  εκλογών αιρετών μελών στα υπηρεσιακά συμβούλια των εκπαιδευτικών.

ΟΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΙ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι  την Πέμπτη  13/10/2016   και ώρα  5.00  το απόγευμα θα γίνει συνάντηση γονέων στο νηπιαγωγείο μας όπου θα συζητηθούν θέματα προγραμματισμού του εκπαιδευτικού έργου του σχολείου. Καλείστε να παρευρεθείτε όλοι.

ΟΙ  ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΙ

Yahoo Facebook Twitter Digg FriendFeed Delicious Google Translate
Υποβλήθηκε στις 7 Οκτωβρίου 2016 στις 19:57. Μπορείς να παρακολουθείς τα σχόλια για το άρθρο χρησιμοποιώντας RSS 2.0. Μπορείτε νααφήστε μία απάντησηήTrackback.

Μια απάντηση

Σχόλια(1)Trackbacks(0)

1. Μαρουλα Μπουσμπουκη

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και πολύ ενημερωτικό απόγευμα που μας χαρίσατε.

13 Οκτωβρίου 2016 20:54 | #1