Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2021-2022

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για την νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί στον προαύλιο  χώρο του σχολείου μας την Δευτέρα 13/9/2021 και ώρα : 8:30΄π.μ.

Η είσοδος των μαθητών/μαθητριών στο σχολείο θα γίνει με συνοδεία ενός γονέα/κηδεμόνα και με επίδειξη βεβαίωσης αρνητικού αποτελέσματος self test του παιδιού έως και 24 ώρες πριν την προσέλευση στη σχολική μονάδα.

• Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική για τα παιδιά και τους συνοδούς.

• Κατά την διάρκεια τέλεσης του αγιασμού θα πρέπει να τηρούνται οι απαραίτητες αποστάσεις με ευθύνη των συνοδών.

Οι μαθητές θα προμηθεύονται από την Τετάρτη 8 Σεπτεμβρίου ως και την Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου έξι (6) δωρεάν αυτοδιαγνωστικά (self) τεστ από τα

φαρμακεία, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των τριών επόμενων εβδομάδων (13-3/10), δηλαδή ολόκληρου του Σεπτεμβρίου, και να προσέρχονται στο σχολείο

σύμφωνα με τις οδηγίες των ειδικών.

Υπενθυμίζεται ότι:

• το self-test θα πραγματοποιείται δύο φορές την εβδομάδα, Τρίτη και Παρασκευή, έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στο σχολείο. Ειδικότερα, την πρώτη εβδομάδα του διδακτικού έτους, το τεστ πρέπει να πραγματοποιηθεί έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στο σχολείο τη Δευτέρα 13/9.

Περισσότερες πληροφορίες στο σχετικό δελτίο τύπου του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων :

Ευχόμαστε:

ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ &

Η ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗ ΤΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ