Αρχική » Ανακοινώσεις » Παρουσίαση Ρητορικού Αγώνα από την Ομάδα Επιχειρηματολογίας.

Παρουσίαση Ρητορικού Αγώνα από την Ομάδα Επιχειρηματολογίας.

ritorikiΜε μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση του Αγώνα Επιχειρηματολογίας από την ομάδα του σχολείου μας στις 24 Απριλίου 2024 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας με υπεύθυνες τις καθηγήτριες Ιωάννα Τασιοπούλου και Ελένη Βογιατζή.

Τον αγώνα με θέμα « Οι Πανελλαδικές εξετάσεις πρέπει να παίζουν καθοριστικό ρόλο για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση;» παρακολούθησαν μαθήτριες/-τές, εκπαιδευτικοί και γονείς. Στη συνέχεια, ακολούθησε συζήτηση όπου μαθήτριες και μαθητές και των τριών τάξεων εξέφρασαν τον προβληματισμό και τις απόψεις τους πάνω στο συγκεκριμένο θέμα. Στη συζήτηση συμμετείχαν εκπαιδευτικοί και γονείς οι οποίοι εξέφρασαν τον θαυμασμό τους για την επιχειρηματολογική δεινότητα των μαθητριών αλλά και για την όλη διαδικασία.

Στον αγώνα συμμετείχαν οι μαθήτριες: από την Γ΄ τάξη Ανδριανοπούλου Εύη, Ζαμάνη Ελένη, Ζάφτη Φωτεινή, από τη Β΄ τάξη Κολιού Βέρα και από την Α΄τάξη Νικολάου Χρυσούλα, Πλυταριά Ξένια και Τυπάλδου Δανάη.

Ευχαριστούμε θερμά τις μαθήτριες της ομάδας επιχειρηματολογίας για τη ζωντάνια, τη φρεσκάδα των ιδεών τους και τη δημιουργική  συνεργασία μας σε όλη τη διάρκεια της φετινής σχολικής χρονιάς .

Το Νέο Ψηφιακό Σχολείο

psifiako sxoleio 2024

Προσφορά Ζωής και φέτος!

Συνεχίζουμε την παράδοση της προσφοράς στην κοινωνία. Σας περιμένουμε όλους!

Εν περιλήψει

Θέματα