Αρχική » Ανακοινώσεις » Ολοκλήρωση Εγγραφών μαθητών/τριών σχολικού έτους 2021 – 2022.

Ολοκλήρωση Εγγραφών μαθητών/τριών σχολικού έτους 2021 – 2022.

* Δείτε την τελευταία εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας για Εγγραφές – Μετεγγραφές: Ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφών_μετεγγραφών Σεπτεμβρίου 2021

! Ενημέρωση Γονέων – Κηδεμόνων του σχολείου

Σας ενημερώνουμε ότι για να ολοκληρωθεί η εγγραφή του παιδιού σας στην Α’ τάξη θα πρέπει να αποστείλετε ηλεκτρονικά ή να προσκομίσετε στο σχολείο (έχοντας βεβαίωση αρνητικού self – test) τα παρακάτω έγγραφα μέχρι τη Δευτέρα 06/09/2021:

1. Το Έντυπο ηλεκτρονικής εγγραφής (Το «κατεβάζει» ο κηδεμόνας από το e-eggrafes με τους κωδικούς του taxis και το τυπώνει).
  2. Υπεύθυνες Δηλώσεις ατομικών στοιχείων πρώτου και δεύτερου κηδεμόνα χωριστά. (Κατεβάστε και συμπληρώστε την Υπεύθυνη_Δήλωση )
  3. Ατομικό Δελτίο Υγείας μαθητή/τριας, το οποίο συμπληρώνεται και σφραγίζεται από τον γιατρό και προσκομίζεται στο σχολείο από τον κηδεμόνα ή τον μαθητή) (Κατεβάστε και συμπληρώστε το Ατομικό_Δελτίο_Υγείας_Μαθητή )
  4. Φωτοτυπία Ταυτότητας μαθητή/-τριας
  5. Δήλωση συναίνεσης δεύτερου κηδεμόνα (Κατεβάστε και συμπληρώστε τη Δήλωση_συναίνεσης_2ου_κηδεμόνα )

Για τις τάξεις Β΄ και Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ θα θέλαμε να ενημερώσουμε όσους γονείς έχουν εκκρεμότητα σχετικά με την εγγραφή του παιδιού σας, ότι θα πρέπει να αποστείλετε ηλεκτρονικά ή να προσκομίσετε στο σχολείο (έχοντας βεβαίωση αρνητικού self – test) τα παρακάτω έγγραφα μέχρι τη Δευτέρα 06/09/2021:

2. Υπεύθυνες Δηλώσεις ατομικών στοιχείων πρώτου και δεύτερου κηδεμόνα χωριστά.(Κατεβάστε και συμπληρώστε τη Υπεύθυνη_Δήλωση)
  3. Δήλωση Συναίνεσης 2ου κηδεμόνα σε περίπτωση που δεν έχει προσκομισθεί ή αποσταλεί στο σχολείο (Κατεβάστε και συμπληρώστε τη  Δήλωση_συναίνεσης_2ου_κηδεμόνα )

* Τηλέφωνο Επικοινωνίας για εγγραφές: 210 2810832.

* Υπενθυμίζουμε ότι η είσοδος των γονέων και κηδεμόνων επιτρέπεται στο χώρο του σχολείου, μόνον κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης (για ραντεβού) και με την υποχρέωση επίδειξης πρόσφατου self test. Λεπτομέρειες Δείτε ΕΔΩ.