Αρχική » ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ 3οΓΕΛ-ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΣΕΙΣΜΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του 3ου ΓΕΛ Κοζάνης, το σεμινάριο ενημέρωσης των εκπαιδευτικών για την αντιμετώπιση σεισμικών φαινομένων σε σχολική μονάδα. Ο προϊστάμενος πολιτικής προστασίας κ. Ασλανίδης Πρόδρομος ανταποκρίθηκε άμεσα στο κάλεσμα του Διευθυντή του 3ου ΓΕΛ Κοζάνης κ. Κεχαγιά Χρήστου, των υπεύθυνων καθηγητών κ. Θεοδωρίδου Ειρήνης και κ. Τερλίδη Μηνά και προσήλθε σήμερα 4/11/2022 στο χώρο του σχολείου μας. Με μεγάλο ενδιαφέρον οι εκπαιδευτικοί παρακολούθησαν και ενημερώθηκαν για τα μέτρα πρόληψης και προστασίας της σωματικής ακεραιότητας των μαθητών μας κατά τη διάρκεια ενός σεισμικού φαινομένου. Ιδιαίτερη σημασία δόθηκε στην συντονισμένη και ασφαλή απομάκρυνση των μαθητών από τον χώρο της σχολικού κτιρίου.

Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Ασλανίδη Πρόδρομο για τις πολύτιμες συμβουλές του.

Όνομα συντάκτη

Όνομα: