Αρχική » ΓΙΟΡΤΗ ΣΗΜΑΙΑΣ 27 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2022

ΓΙΟΡΤΗ ΣΗΜΑΙΑΣ 27 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2022

Την  Πέμπτη 27-10-2022 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η σχολική μας γιορτή για τον εορτασμό της επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940. Αρχικά, έγινε η γιορτή της σημαίας  και απονεμήθηκαν  τα αριστεία  και βραβεία στους μαθητές. Ακολούθησε θεατρικό δρώμενο και η εκφώνηση του χρονικού της ημέρας με παράλληλες απαγγελίες από μαθητές της Β΄ Λυκείου.  Τις  απαγγελίες συνόδευσαν μουσικά μελωδίες από φλάουτο που έπαιξε μαθήτρια της Γ΄ Λυκείου. Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με την παρουσίαση παραδοσιακών χορών από τη χορευτική ομάδα του σχολείου μας.

Συμμετείχαν οι μαθητές: Αφούρα Κασσάνδρα Β΄1,  Γιαννούλη Άννα-Μαρία Β΄1, Γώγου Ευανθία Β΄1,  Δαβάνη Ελευθερία Β΄1, Κωτούλας Νίκος Β΄2, Νέστωρας Στέφανος Β΄3,  Παύλος Παργανάς Β΄3,  Σκόρδα Σοφία Β΄3, Σύκος Σταύρος Β΄3, Τζιούτζιος Αθανάσιος Β΄5

Τραγούδι (φλάουτο): Καντζόγλου Μαρίνα  Γ΄3

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που πήραν μέρος στην εκδήλωση!

Οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί

Βλάχου Αθηνά

Κιτσιούλη Δέσποινα

Σταμουλά Μαρίτα