Αρχική » Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 3ου ΓΕΛ Κοζάνης Συγχαίρει ολόψυχα τους τελειόφοιτους και απόφοιτους μαθητές του για τις επιτυχίες τους στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2021.

Εύχεται σε όλους καλές σπουδές στις σχολές επιτυχίας τους, με γνώμονα την άρτια επιστημονική κατάρτιση και τον ανθρωπιστικό, πάνω απ΄όλα, προσανατολισμό, που οι καιροί επιτάσσουν.   Με τις σπουδές ανοίγεστε στο μαγικό ταξίδι στον κόσμο της έρευνας, της γνώσης, της επιστήμης, της τεχνολογίας, του πολιτισμού. Θα έχετε την ευκαιρία να γνωρίσετε νέους ανθρώπους, να χτίσετε γέφυρες επικοινωνίας, να εργαστείτε για να βελτιώσετε τον κόσμο μας.  Καλή διαδρομή στην φοιτητική σας ζωή!!

Στους μαθητές του, των οποίων οι στόχοι δεν ευοδώθηκαν σε αυτή τη δοκιμασία, επιθυμεί να θυμίσει με αγάπη πως οι ευκαιρίες στη ζωή δεν τελειώνουν ποτέ!   Οι ευκαιρίες στο μέλλον θα είναι πολλές και δεν πρέπει να απογοητευτούν. Όταν χάνεται μία μάχη δεν χάνεται ο πόλεμος. Να συνεχίσουν  να στοχεύουν ψηλά, να κυνηγούν τους στόχους τους με όρεξη και με πείσμα.

Καλή συνέχεια σε όλους με τις θερμότερες ευχές  για καλές σπουδές!!!