Αρχική » Θεατρική Παράσταση “Μια Παριζιάνα… αλλιώτικη”

Θεατρική Παράσταση “Μια Παριζιάνα… αλλιώτικη”

Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων και η θεατρική ομάδα του 3ου ΓΕΛ Κοζάνης, σας προσκαλούν στη φετινή θεατρική παράσταση με τίτλο: “Μια Παριζιάνα…αλλιώτικη”. Το σχολείο μας, για 4η χρονιά φέτος, στο πλαίσιο υλοποίησης  των Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων με τίτλους “Μια Παριζιάνα… αλλιώτικη” και η “Η Παριζιάνα… ετοιμάζεται”, προετοίμασε μια απολαυστική κωμωδία.

Η παράσταση είναι εμπνευσμένη από την ταινία “Παριζιάνα” της χρυσής εποχής του Ελληνικού Κινηματογράφου με πρωταγωνίστρια τη Ρένα Βλαχοπούλου.

Σας περιμένουμε με χαρά τη Δευτέρα 20 Μαΐου 2019 και ώρα 8:00 μ.μ. στην Αίθουσα Τέχνης Κοζάνης.

Τα έσοδα της παράστασης θα διατεθούν για την εξασφάλιση μέσων αναβάθμισης των υπηρεσιών εκπαίδευσης του σχολείου μας αλλά και την υποστήριξη μαθητών μας, που έχουν ανάγκη.

Για τους μαθητές των σχολείων της πόλης  υπάρχει προγραμματισμένη πρωινή παράσταση (11:00 πμ) τη Δευτέρα (20/5/2019) . Τα σχολεία που ενδιαφέρονται να την παρακολουθήσουν θα πρέπει να επικοινωνήσουν στο τηλ. 2461022653.

Είσοδος: 2 ευρώ.