Γιορτή του Πολυτεχνείου

Το σχολείο μας πραγματοποίησε και φέτος με τον δέοντα σεβασμό μια μικρή γιορτή προς τιμήν των αγωνιστών του Πολυτεχνείου. Μαθητές και μαθήτριές μας ζωντάνεψαν για μας μέσω ενός σύντομου θεατρικού τις δύσκολες μέρες της δικτατορίας και την εξέγερση των νέων του Πολυτεχνείου. Στη διάρκεια της αφήγησης παρεμβλήθηκαν τέσσερις μονόλογοι που περιέγραψαν τη ζωή εμβληματικών για την εποχή χαρακτήρων. Η χορωδία μας και το μουσικό σύνολο, όπως πάντα, συνόδευσαν τη γιορτή. Η επιτυχία της εκδήλωσης εξασφαλίστηκε χάρη στον χώρο που πραγματοποιήθηκε, στην αίθουσα εκδηλώσεων των Προσκόπων.

Στη γιορτή συμμετείχαν μαθήτριες και μαθητές και από τις τρεις τάξεις του Λυκείου.

Από την Α΄τάξη

Σπύρος Κατσίμης

Σταύρος Κέντρο

Φανή Μπάμπη