Εκδήλωση της Ομάδας Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

Η ομάδα Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων του 3ου ΓΕΛ Κέρκυρας συμμετέχοντας στο πρόγραμμα της Διεθνούς Αμνηστίας “Εγώ κι Εσύ Μαζί”, πρωταγωνιστεί στην υπεράσπιση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, γιατί “τα παιδιά, πάντα, ακόμη και στα σκοτάδια, ανοίγουν δρόμους!”

Ολοκληρώνοντας τις δράσεις αυτή τη σχολική χρονιά, παρουσιάζουμε την Τετάρτη  22 Ιουνίου  στις 8.30μ.μ. στο Προσκοπείο (Φαληράκι) το βιβλίο “Τα Ανθρώπινα Δικαιώματα σε έναν πυρακτωμένο κόσμο – Λόγια και εικόνες από μαθήτριες και μαθητές του 3ου ΓΕΛ Κέρκυρας”

Στην εκδήλωση, που υποστηρίζεται από τον Περιφερειακό Διευθυντή Εκπαίδευσης Ιονίων Νήσων Π. Αγγελόπουλο, θα παρευρίσκεται η Μαρία Νακασιάν, υπεύθυνη τομέα εκπαίδευσης στα Ανθρώπινα Δικαιώματα του Ελληνικού Τμήματος της Διεθνούς Αμνηστίας και η ψυχολόγος Α. Δεσύλλα και πρωταγωνιστούν μαθήτριες και μαθητές του 3ου Λυκείου, που θα παρουσιάσουν τις δημιουργίες τους.

Η παιδαγωγική ομάδα του προγράμματος

Μαρία Ανυφαντή

Ευτυχία Κούστα