Όγδοη συνάντηση ομάδας Erasmus plus

Το Σάββατο 19/3 η ομάδα Erasmus plus του σχολείου μας πραγματοποίησε την 8η συνάντησή της. Ξεκινήσαμε με ένα σύντομο θεατρικό παιχνίδι για τους πρόσφυγες στην αυλή του σχολείου μας και στη συνέχεια χωρίσαμε τα παιδιά σε ομάδες.  Η μια ομάδα είχε αναλάβει να φτιάξει ένα ppt για την παρουσίαση του σχολείου μας καθώς και να βρει βίντεο για την προβολή της Κέρκυρας και της Ελλάδας.  Μια δεύτερη ομάδα ασχολήθηκε με τη μετάφραση στα αγγλικά οδηγιών για τη δημιουργία θεατρικού παιχνιδιού. Επίσης, η τρίτη ομάδα αναζήτησε στο διαδίκτυο ποίηση σχετική με το θέμα μας και η τελευταία ομάδα, υπό την καθοδήγησή μας, συνέθεσε ένα σύντομο θεατρικό δρώμενο, το οποίο θα παίξουμε όλοι μαζί στην επόμενη συνάντηση.