Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την εκδρομή της Γ’ τάξης

Το 3ο Γενικό Λύκειο Κέρκυρας καλεί όσους ενδιαφέρονται να αναλάβουν την πραγματοποίηση της 5/θήμερης εκδρομής των μαθητών της Γ΄ Τάξης του σχολείου μας που θα πραγματοποιηθεί από 9 έως 13 Δεκεμβρίου 2013 στη Θεσσαλονίκη, να καταθέσουν προσφορά σε κλειστό φάκελο μέχρι 12-11-2013 ημέρα  Τρίτη και ώρα 13.00 στο γραφείο του Διευθυντή του σχολείου.

Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφονται:

1. το συνολικό κόστος της πραγματοποίησης της εκδρομής καθώς και η οικονομική επιβάρυνση κατά μαθητή,
  2. η ονομασία και η διεύθυνση του ξενοδοχείου (το ξενοδοχείο θα πρέπει να βρίσκεται στο κέντρο της Θεσσαλονίκης),
  3. η κατηγορία του ξενοδοχείου η οποία θα πρέπει να είναι μέχρι τεσσάρων αστέρων,
  4. η ονομασία της Ασφαλιστικής Εταιρείας στην οποία είναι ασφαλισμένο το ξενοδοχείο και ότι παρέχει ασφάλιση για την περίπτωση ατυχήματος σε μαθητή,
  5. η ασφαλιστική εταιρεία στην οποία είναι ασφαλισμένα τα λεωφορεία και η οποία παρέχει ασφαλιστική κάλυψη στους επιβαίνοντες σε περίπτωση ατυχήματος.

Αριθμός μαθητών που πρόκειται να συμμετάσχουν: 85

Αριθμός συνοδών εκπαιδευτικών: 4

Πρόγραμμα Εκδρομής

Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου –  Πρώτη μέρα

– 9.00’ Αναχώρηση από το λιμάνι της Κέρκυρας

– Άφιξη στην Ηγουμενίτσα  και άμεση αναχώρηση για Θεσσαλονίκη με ενδιάμεση στάση για πρόχειρο φαγητό

–  17.30’ Άφιξη στη Θεσσαλονίκη

–  Ξεκούραση και έξοδος για φαγητό

Τρίτη 10 Δεκεμβρίου –  Δεύτερη μέρα

– 10.00’ Αναχώρηση για τον Αρχαιολογικό χώρο της Βεργίνας

– 13.00’ Αναχώρηση από Βεργίνα για Βέρμιο και πρόχειρο φαγητό

– 16.00’ Επιστροφή στο ξενοδοχείο

– 21.00’ Βραδινή έξοδος

Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου –  Τρίτη μέρα

– 10.00’ Περιήγηση στην πόλη της Θεσσαλονίκης και επίσκεψη στο πλανητάριο

– 16.00’ Φαγητό και επιστροφή στο ξενοδοχείο

– 20.30’ Θεατρική παράσταση

–  Βραδινή έξοδος

Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου –  Τέταρτη μέρα

– 10.00’ Επίσκεψη στο Λευκό Πύργο και στα κάστρα

– Ελεύθερος χρόνος από τις 13.00΄ ως τις 21.00΄. Επιστροφή στο ξενοδοχείο και έξοδος για φαγητό.

Παρασκευή 13 Δεκεμβρίου –  Πέμπτη μέρα

– 09.30’ Αναχώρηση από Θεσσαλονίκη