Στις 08/05/2019 πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της ομάδας προσανατολισμού Θετικών Σπουδών της Β’ τάξης του σχολείου μας στη Πολυτεχνική Σχολή του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων με σκοπό την ενημέρωσή τους σχετικά με το αντικείμενο σπουδών και τις δυνατότητες που δίνονται σε όσους επιλέξουν να σπουδάσουν στα τμήματα που ανήκουν σε αυτή.

Εκτός από την ενημέρωση οι μαθητές είχαν και την ευκαιρία να ξεναγηθούν στους χώρους της Σχολής, να δουν από κοντά εργαστήριά της και να συνομιλήσουν με καθηγητές και φοιτητές.

Ευχαριστούμε θερμά όλους εκείνους που μας χάρισαν αυτή τη σημαντική εμπειρία και ευχόμαστε να πραγματοποιηθεί ξανά την επόμενη χρονιά (και γιατί όχι και από άλλες Σχολές του Πανεπιστημίου μας)