ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ 3ήμερης εκπ/κής εκδρομής του 3ου ΓΕΛ Χαϊδαρίου

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ

Σήμερα 6-04-23 ημέρα Πέμπτη και ώρα 14:00 στο Γραφείο του Δ/ντή του 3ου ΓΕΛ Χαϊδαρίου και ύστερα από πρόσκλησή του συγκεντρώθηκαν οι παρακάτω με σκοπό την επιλογή πρακτορείου που θα αναλάβει την 3ήμερη εκπ/κή εκδρομή της Α΄ Τάξης που θα πραγματοποιηθεί από 26-04-23 έως και 28-04-23 στην Καλαμάτα.

Τσούλιας Κωνσταντίνος κλ.ΠΕ04.01 Διευθυντής του 3ΟΥ ΓΕΛ Χαϊδαρίου Πρόεδρος της επιτροπής.

Τσούνη Γ. ΠΕ03 , Υποδιευθύντρια του 3ΟΥ ΓΕΛ

Σταυρουλιδάκη Σ. ΠΕ02, συνοδός

Κατράδης Δ. και Φιλίππου Μ., εκπρόσωποι του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου ΓΕΛ Χαϊδαρίου.

Οι εκπρόσωποι των 5μελών της Α΄ τάξης Γιάχνης Ρ., Μάντζαρης Ι. και Πιλάλης Θ.

Ο Διευθυντής ενημέρωσε την επιτροπή για την ισχύουσα νομοθεσία (Υ.Α. 20883/ΓΔ4/12-2-2020) που αφορά στη διαδικασία επιλογής του πρακτορείου και κατέθεσε προς αποσφράγιση και μελέτη σφραγισμένες προσφορές από τα πρακτορεία:

TRAVELBUG

SERGIANI TRAVEL

HAPPY DAYS

IQ TRAVEL

Η παραπάνω επιτροπή αφού μελέτησε διεξοδικά τις προσφορές των πρακτορείων και αφού έλαβε υπόψη της την ασφάλεια, το συμφέρον των μαθητών του σχολείου και την αξιοπιστία των πρακτορείων  αποφάσισε ομόφωνα  να αναθέσει τη διενέργεια της 3ήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της A΄ Τάξης του 3ου ΓΕΛ Χαϊδαρίου στο πρακτορείο HAPPY DAYS που προσφέρει:

Διαμονή σε 4άστερο ξενοδοχείο το «REX HOTEL» με πρωινό και δείπνο σε μπουφέ του ξενοδοχείου.

Όλες οι απαραίτητες οδικές μετακινήσεις θα γίνουν (με πολυτελή και ασφαλή  λεωφορεία με πρόβλεψη για εφεδρικούς οδηγούς (σε περίπτωση υπέρβασης ωραρίου),  τα οποία θα πληρούν  όλες τις προδιαγραφές του ΚΟΚ για τη μεταφορά μαθητών) εφοδιασμένο με όλα τα απαραίτητα έγγραφα, σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα συμφωνηθεί με την επιτροπή του σχολείου. Καθώς και θα πληρούν όλες τις προϋποθέσεις ασφάλειας για τη μετακίνηση μαθητών (ζώνες ασφάλειας, έμπειροι οδηγοί κλπ.). Το προσωπικό (οδηγοί – συνοδοί) εκτός από όλα τα προβλεπόμενα από τον νόμο δικαιολογητικά, η συμπεριφορά τους απέναντι στα παιδιά και στους συνοδούς καθηγητές θα είναι άψογη, όπως αρμόζει σε σχολείο όλα τα μέτρα υγιεινής και ασφάλειας στο πούλμαν.

Δύο (2) διανυκτερεύσεις  σε  τρίκλινα κατά βάση δωμάτια για τους μαθητές και (5) μονόκλινα για τους καθηγητές  σε ένα κατάλυμα όλοι οι συμμετέχοντες.

Δωρεάν συμμετοχή των (5) συνοδών καθηγητών.

Επίσκεψη και ξενάγηση  σύμφωνα με το πρόγραμμα του  σχολείου.

Επιστροφή των χρημάτων σε μαθητή λόγω κοβιντ .

15 συμμετοχές με 50% έκπτωση για οικονομικά ασθενέστερους μαθητές

ΙΧ αυτοκίνητο στη διάθεση των συνοδών σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης.

Ασφαλιστικό συμβόλαιο προσωπικών ατυχημάτων ταξιδιού

Πιστοποίηση ISO

Ποινική ρήτρα για τη σωστή τέλεση των όρων

Αποδοχή όλων των όρων της προκήρυξης

Συνοδός του γραφείου για καλύτερη διεκπεραίωση του προγράμματος της εκδρομής.

Στην τιμή δεν συμπεριλαμβάνεται ο φόρος διανυκτέρευσης που είναι 3 ευρώ ανά δωμάτιο για 4στερο ξενοδοχείο.

Η τιμή ανά συμμετέχοντα μαθητή για 3ήμερη εκδρομή ορίζεται σε 140 ευρώ, για συμμετοχή 100 μαθητών.

Η απόφαση αυτή θα δημοσιευτεί την Παρασκευή 7/04/23 στην ιστοσελίδα του 3ου Γενικού Λυκείου Χαϊδαρίου. Δίνεται προθεσμία τριών εργάσιμων ημερών για την υποβολή τυχόν ενστάσεων, οι οποίες υποβάλλονται ταχυδρομικώς προς τη Διεύθυνση του σχολείου.

Οι Συνοδοί Καθηγητές      Ο Εκπρόσωπος Γονέων       Οι Εκπρόσωποι Μαθητών