Αρχική » Ανακοινώσεις » ΕΚΔΡΟΜΗ Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

ΕΚΔΡΟΜΗ Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

Σήμερα 15/10/19 έγινε η αποσφράγιση των προσφορών για την εκδρομή των μαθητών της Γ Λυκείου στην Ιταλία.

Η Επιτροπή συγκρίνοντας τις προσφορές που αφορούσαν στην αεροπορική μεταφορά των εκδρομέων  προέκρινε ομοφώνως το πρακτορείο HΕRODOTUS για την ανάληψη της ευθύνης πραγματοποίησης της εκδρομής. Τα κριτήρια που υπερίσχυσαν για την επιλογή του εν λόγω πρακτορείου ήταν :  α) το γεγονός πως το πρακτορείο HΕRODOTUS εκτός των αιτουμένων στην προκήρυξη προσφέρει επιπλέον ως δώρο μια ξενάγηση by night στη Ρώμη, τα checkpoints & τις εισόδους των πόλεων, καθώς και τρείς δωρεάν συμμετοχές για οικονομικά αδύνατους μαθητές με δυνατότητα ρευστοποίησης.  β) Τα αναφερόμενα στην προσφορά ξενοδοχεία σε σχέση και με την προτεινόμενη τιμή ήταν εγγύτερα στα κέντρα των πόλεων. γ)  Η τιμή ανά μαθητή, δηλαδή τα 312 Ευρώ ήταν χαμηλότερη σε σχέση με τα άλλα πρακτορεία για τις ίδιες   υπηρεσίες,  πέραν των προσφορών που ήδη αναφέρθηκαν.

Ευχαριστούμε από καρδιάς τα πρακτορεία ZORPIDIS, ATHOS και DROMEAS  για την συμμετοχή τους στον διαγωνισμό και ελπίζουμε σε μια συνεργασία μαζί τους στο μέλλον.

Κατηγορίες δημοσιεύσεων

Αρχείο άρθρων