Αρχική » Χωρίς κατηγορία » ΔΕΝΤΡΟ ΑΓΑΠΗΣ

ΔΕΝΤΡΟ ΑΓΑΠΗΣ

Οι μαθητές εν δράσει του σχολείου μας, παρά  τις δύσκολες συνθήκες που ζούμε και τηρώντας όλα τα πρωτόκολλα, μαζί με την καθηγήτρια τους Μαρία Μερεχούγια, στόλισαν το ” δέντρο της αγάπης” στη πλατεία Αμπελοκήπων και συγκέντρωσαν πάρα πολλά είδη καθαριότητας, προσωπικής υγιεινής, παιχνίδια αλλά και τρόφιμα για το Ελληνικό Παιδικό Χωριό στο Φίλυρο. Ήταν συγκινητική η ανταπόκριση τόσο των γονέων των μαθητών του σχολείου μας αλλά και γενικά του κόσμου στο κάλεσμα των μαθητών να βοηθήσουμε το Ελληνικό  Παιδικό Χωριό, όλοι μαζί βοήθησαν να  γίνει το όνειρο πραγματικότητα και να δώσουμε χαρά στα παιδιά του Χωριού. Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους που ήρθαν και στόλισαν με την αγάπη τους το δέντρο μας. Καλές γιορτές με υγεία στους μαθητές μας και τις οικογένειες τους.

Κατηγορίες δημοσιεύσεων

Αρχείο άρθρων