Στενή Επαφή Τμήματος Γ3

Αγαπητοί γονείς ,

Στο τμήμα Γ3 παρουσιάστηκε σήμερα θετικό κρούσμα Covid-19 και το παιδί σας θεωρείται στενή επαφή. Οι στενές επαφές προσέρχονται κανονικά στο σχολείο με οδηγία για στενή παρακολούθηση της υγείας τους και το τμήμα όπου εντοπίστηκε το κρούσμα λειτουργεί κανονικά. Ως εκ τούτου ,σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία ΦΕΚ 4187/10-09-21  πρέπει να πραγματοποιήσετε  τις παρακάτω ενέργειες:

Ημερομηνία Έλεγχος Ενέργεια
Σάββατο  01/10/21 Rapid test Nα πραγματοποιήσετε τον εργαστηριακό έλεγχο .
Κυριακή 2/10/21
Δευτέρα  3/10/21 Self-test Nα προσκομίσετε στο σχολείο το έγγραφο αποτελέσματος rapid test.
Τρίτη  4/10/21   Nα  προσκομίσετε στο σχολείο το έγγραφο του αποτελέσματος του self test
Τετάρτη 5/10/21 Self-test Nα πραγματοποιήσετε τον αυτοδιαγνωστικό έλεγχο
Πέμπτη 6/10/21   Nα  προσκομίσετε στο σχολείο το έγγραφο του αποτελέσματος του self test
Παρασκευή 7/10/21 Rapid test Να πραγματοποιήσετε τον εργαστηριακό έλεγχο και να προσκομίσετε στο σχολείο έγγραφο αποτελέσματος

Σας παρακαλούμε να μας ενημερώνετε άμεσα τηλεφωνικά ή με
mail σε περίπτωση θετικού αποτελέσματος.

Εάν το Rapid test πραγματοποιηθεί σε ώρες λειτουργίας του σχολείου οι απουσίες δεν προσμετρώνται.

Μπορείτε να μεταβείτε σε δημόσια δομή υγείας ή σε κλιμάκια του ΕΟΔΥ με τη βεβαίωση από το σχολείο για δωρεάν διαγνωστικό έλεγχο ή μπορεί να διενεργηθεί σε ιδιωτικό εργαστήριο με δική σας χρέωση.

Καλή δύναμη σε όλους/ες!