Αποφοίτηση μαθητών Γ΄τάξης 2021-2022

2

1

Η βραδιά της Τρίτης 21 Ιουνίου 2022 ήταν ιδιαίτερα φορτισμένη συναισθηματικά για όλους: μαθητές, γονείς και καθηγητές του 3ου Γυμνασίου Ωραιοκάστρου διότι αποχαιρετήσαμε τα παιδιά της φετινής Γ’ τάξης, κλείνοντας έναν κύκλο αναμνήσεων τριών ετών.

Τα “πρωτάκια” που πέρασαν το κατώφλι του σχολείου μας τον Σεπτέμβρη του 2019, πλούσια σε γνώσεις και εμπειρίες από το Γυμνάσιο, είναι έτοιμα να προχωρήσουν στην επόμενη βαθμίδα εκπαίδευσης.

Η αποχαιρετιστήρια γιορτή που οργανώθηκε από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων τα είχε όλα :  μουσική, γλέντι και συγκίνηση που κορυφώθηκε με την προβολή του βίντεο που επιμελείται πάντα η κ. Μπίσκα με στιγμιότυπα και αναμνήσεις από την σχολική ζωή των μαθητών που έκαναν άλλους να γελάσουν, άλλους να δακρύσουν κι όλους να θυμηθούν…

Η εκδήλωση έκλεισε με μια συμβολική κίνηση όταν  τα παιδιά απελευθέρωσαν μπαλόνια που πέταξαν μακριά στον βραδινό ουρανό. Έτσι ευχόμαστε και τα  αγαπημένα μας παιδιά, με τα “φτερά ” που τους δώσαμε, να πετάξουν προς τα όνειρά τους!