Ανθοέκθεση Bazaar από τον Σύλλογο Γονέων του 3ου Γυμνάσιου Ωραιοκάστρου

Σας περιμένουμε να γιορτάσουμε όλοι ΜΑΖΙ τη γιορτή της μητέρας στην αυλή του σχολείου μας!
Χρώματα, λουλούδια, δώρα για τις μανούλες και βιολογικά προϊόντα θα πλημμυρίσουν το σχολείο μας!

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!
Σαν γονείς έχουμε πρωταρχικό σκοπό τη βελτίωση της σχολικής ζωής των παιδιών μας.
Θέλουμε οι μαθητές μας να αισθάνονται ότι ανήκουν σε μια κοινότητα που τους περιβάλλει με αγάπη και ενδιαφέρον, θέτοντας τις βάσεις, σε συνεργασία πάντα με τον σύλλογο διδασκόντων, για μία ομαλή μαθητική ζωή και την καλλιέργεια θετικών συναισθημάτων για το σχολείο.
Προς το σκοπό αυτό διοργανώνουμε διάφορες δραστηριότητες κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς, ώστε ο σύλλογος να έχει τη δυνατότητα να καλύπτει τις πολλαπλές ανάγκες που προκύπτουν αλλά και να προσφέρει ό,τι μπορεί καλύτερο στα παιδιά μας!
Έτσι, την Κυριακή 12 Μαΐου και ώρα 10:00 – 15:00 θα πραγματοποιήσουμε, λόγω της γιορτής της μητέρας, ανθοέκθεση και bazaar με χειροποίητες δημιουργίες και δώρα για τις μανούλες καθώς και ποικιλία βιολογικών προϊόντων.
Ήρθε η ώρα, λοιπόν, να ανοίξει η αυλή του σχολείου μας μία μέρα νωρίτερα και να βάλουμε χρώματα και αρώματα στη ζωή μας χαρίζοντας ταυτόχρονα το χαμόγελο και τη συγκίνηση σε όλες τις μαμάδες και τις γιαγιάδες!
Περιμένουμε να σας έχουμε δίπλα μας σ’αυτή τη δράση!

Με εκτίμηση,
Το ΔΣ του Συλλόγου Γονέων