Η εκπομπή «100% Πρωινό», στο 3ο Γυμνάσιο Ωραιοκάστρου

Το αντιπολεμικό μήνυμα που έστειλαν οι μαθητές μας μέσα από το τραγούδι , ήταν η αφορμή για να φιλοξενήσουμε την εκπομπή της ΤV 100  «100% Πρωινό» στο σχολείο μας.

Η καθηγήτρια της Μουσικής κ. Ελευθερία Μυτιλιού καθώς επίσης , ο Αντώνης  πρόεδρος του 15  μελούς και η Ελένη μέλος του 15 μελους μας παραχώρησαν σύντομη συνέντευξη για το τι τους οδήγησε σε αυτή την δράση.

Ενα μεγάλο μπράβο στα παιδιά μας για την τοποθέτηση τους και για την εξαίρετη εκπροσώπηση του σχολείου μας.

Χαρακτηριστικά η καθηγήτρια μας ανεφέρε: ότι έδωσε το έναυσμα,  τα παιδιά ήταν ευαισθητοποιημένα και εξέφρασαν τα συναισθήματα και τις ανησυχίες τους.

Δείτε εδώ την συνέντευξη απο την εκπομπή «100%  Πρωινό»

Δείτε εδώ το αντιπολεμικό μήνυμα των μαθητών μας

.jpg

Ηδη οι μαθητές ετοιμάζουν και νέα αντιπολεμική δράση (Προσεχώς!!!!)

Ευχαριστούμε θερμά τους συντελεστές της εκπομπής  για την ευαισθησία τους και την ανάδειξη της δικής μας προσπάθειας ώστε να ακουστεί ΔΥΝΑΤΑ!! η φωνή των μαθητών-τριων μας και το τεράστιο ΓΙΑΤΙ των παιδιών για τον πόλεμο.

Ελπίζουμε το κανάλι TV 100  να ανταποκριθεί και στο κάλεσμα μας για αναδείξουμε και τα προβλήματα του σχολείου μας που στο περιθώριο της ζωντανής σύνδεσης και στις συνομιλίες  μας βρήκαμε την ευκαιρία να τις αναφέρουμε.