Παρέλαση 28ης Οκτωβρίου-Κατάθεση Στεφάνων

Οι εορταστικές εκδηλώσεις της επετείου πραγματοποιήθηκαν φέτος ξανά στον Δήμο Ωραιοκάστρου με λαμπρότητα και επισημότητα μετά από αναγκαστική απουσία των παρελάσεων λόγω της πανδημίας Covid 19.

Το 3ο Γυμνάσιο Ωραιοκάστρου υποδέχθηκε στον αύλειο χώρο του όπου βρίσκεται το Ηρώο Παλαιοκάστρου εκπροσώπους του Δήμου, της Εκκλησίας, Σχολείων και Συλλόγων για επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων.

Τελετάρχης, υπεύθυνη για την κατάθεση στεφάνων ορίστηκε η υποδιευθύντρια του 3ου Γυμνασίου Ωραιοκάστρου κ. Μελπομένη Καλομοίρη   παρουσία του Διευθυντή  κ. Νικολάου Νταμπαλή

Με επίτιμο καλεσμένο τον γυμναστή κ. Σολκίδη Δημήτριο τμήμα μαθητών με την σημαία έλαβαν μέρος στις εκδηλώσεις και  στην παρέλαση του Δήμου Ωραιοκάστρου με παρουσία  καθόλα άψογη.

Οι γαλανόλευκες στολές παρέλασης διανθίστηκαν από παραδοσιακές φορεσιές και οι τυμπανιστές έδωσαν έξτρα ρυθμό στον ζωηρό βηματισμό των μαθητών. Με ωραίες εικόνες από την εορταστική μέρα που μας γέμισαν περηφάνεια ευχόμαστε χρόνια πολλά και του χρόνου!

Βίντεο της παρέλασης