Εκλογές 15-μελούς- αποτελέσματα

Την Τρίτη 28/9/2021 η μαθητική κοινότητα του 3ου Γυμνασίου Ωραιοκάστρου εξέλεξε τους εκπροσώπους της  στο δεκαπενταμελές συμβούλιο του σχολείου. Η δημοκρατική αυτή διαδικασία αναδεικνύεται σε μια από τις σημαντικότερες του σχολείου καθώς με το διάλογο και  με πνεύμα συνεργασίας οι μαθητές ασκούνται  στη συμμετοχή τους στα κοινά, μελετώντας και προτείνοντας λύσεις για τα προβλήματα που τους αφορούν.

Πριν την γενική συνέλευση των μαθητών οι μαθητές ενημερώθηκαν για τις εκλογές τους και διενεργήθηκε  ερωτηματολόγιο διαδικτυακό έτσι ώστε να  προετοιμαστούν για την εκλογική διαδικασία και να ξέρουν τι ψηφίζουν και για ποιο λόγο.  Δείτε το ερωτηματολόγιο   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSchGNt5Bu4LQ89Ztka6ylx70pxeNh3p8MN21WJ9yTlNUxQkAQ/viewform

Η καταμέτρηση των ψήφων έγινε ηλεκτρονικά και ανά μισή ώρα υπήρχε exit poll. Τα αποτελέσματα διαμορφώθηκαν ως εξής:

Στο 100 % των ψήφων

4 ΠΕΤΡΙΚΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ
5 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
6 ΚΟΥΤΣΟΘΟΔΩΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΜΑΘΗΤΙΚΕΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ  ( περισσότερα για τις μαθητικές κοινότητες)