Δημοσιευμένο στις 18 Νοεμβρίου 2014 – 2:53 μμ | από 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΜΟΥΣΤΑΚΕΙΟ)

Με τη βοήθεια του Κέντρου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Καρπενησίου,  οι μαθητές της Β΄τάξης του 3ου Γυμνασίου Λαμίας υλοποίησαν το πρόγραμμα (βιωματική δράση)  «Φύση και Άθληση» στο πανέμορφο περιβάλλον του Αθλητικού Κέντρου Καρπενησίου.

Υπεύθυνη υλοποίησης της βιωματικής δράσης ήταν η κα Νίκη Τριανταφύλλου, ενώ οι καθηγητές που συνόδευσαν τους μαθητές μας ήταν ο κ. Φώτης Παπίστας και οι κυρίες Μαρίνα Νταλαγεώργου και Μαρία Σίσκου.

Στο πλαίσιο του προγράμματος οι μαθητές επισκέφθηκαν το Μεγάλο Χωριό, έκαναν πεζοπορία σε δασικό μονοπάτι, ποδηλασία κι επισκέφθηκαν το τοπικό Λαογραφικό Μουσείο. Δείτε το βίντεο του τηλεοπτικού σταθμού STAR Κεντρικής Ελλάδας.

Ετικέτες:, , ,

1. Δεν υπάρχουν σχόλια προς “Το 3ο Γυμνάσιο Λαμίας στο ΚΠΕ Καρπενησίου (βίντεο από τον τηλεοπτικό σταθμό STAR Κεντρικής Ελλάδας)”