Δημοσιευμένο στις 10 Δεκεμβρίου 2012 – 3:32 μμ | από 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΜΟΥΣΤΑΚΕΙΟ)

Η Δ/νση Δευτροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Φθιώτιδας σε συνεργασία με τη Μονάδα Εφηβικής Ηλικίας της Β΄ Παιδιατρικής Κλινικής του Εθνικού και Καποδοστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, στο πλαίσιο του προγράμματος «ΑΡΙΑΔΝΗ», διοργάνωσε σεμινάριο για το φαινόμενο του «εθισμού» των εφήβων στο διαδίκτυο καθώς και για τους κινδύνους που αντιμετωπίζουν τα παιδιά και οι έφηβοι από την ανεξέλεγκτη χρήση του διαδικτύου. Το σεμινάριο ξεκίνησε στις 24/9/2012 και θα ολοκληρωθεί στις 12/12/2012. Η τελευταία φάση του σεμιναρίου περιλαμβάνει ενημέρωση σε ομάδες μαθητών του 3ου Γυμνασίου Λαμίας. Επικεφαλής της ομάδας θα είναι ο συντονιστής του προγράμματος κ. Κορμάς Γεώργιος, ιατρός, επιστημονικός υπεύθυνος της Μονάδας Εφηβικής Υγείας του «Αγλαΐα Κυριακού».

Από το 3ο Γυμνάσιο Λαμίας συμμετέχουν στην υλοποίηση του σεμιναρίου οι καθηγητές κ.κ. Παπίστας Φώτιος και Τριανταφύλλου Νίκη.

Ετικέτες:, , ,

1. Δεν υπάρχουν σχόλια προς “Ενημέρωση μαθητών/τριών του 3ου Γυμνασίου Λαμίας για την ασφαλή περιήγηση στο διαδίκτυο”