Δημοσιεύθηκε στην Γενικά, Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών, Κοινωνικές

“Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 3ου Γυμνασίου Κοζάνης επιμορφώνεται”

Την Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου 2023 στις 6:00 μ.μ. πραγματοποιήθηκε 3ωρη διαδικτυακή επιμορφωτική συνάντηση στο πλαίσιο της ενδοσχολικής επιμόρφωσης, το οποίο οργάνωσε η διευθύντρια του σχολείου κα Θεοδώρα Μουστάκα με βάση τις ανάγκες και επιθυμίες των μελών του Συλλόγου Διδασκόντων.

επιμορφωσησ

9

4

Φορέας της επιμόρφωσης ήταν ο Ξενώνας Φιλοξενίας Κακοποιημένων Γυναικών του Δήμου Κοζάνης του οποίου η ψυχολόγος κα Ανδριάνα Χαριτοπούλου ανέπτυξε το θέμα “Σημάδια παιδικής και εφηβικής κακοποίησης”. Με πολύ ενδιαφέρον οι εκπαιδευτικοί του 3ου Γυμνασίου Κοζάνης παρακολούθησαν την επιμόρφωση και συμμετείχαν ενεργά εκφράζοντας ανησυχίες και απορίες σχετικά με το θέμα,   ώστε  να είναι πιο αποτελεσματικοί στον πολύπλευρο  ρόλο τους στο σχολείο.

Την ευχαριστούμε θερμά για τα όσα ενδιαφέροντα μας είπε και ανυπομονούμε για την επόμενή μας συνάντηση!

Νικολέτα Σταθοπούλου