Δημοσιεύθηκε στην Δράσεις, Εκπαιδευτικά Παιχνίδια, Εκπαιδευτικά προγράμματα, Επιμορφωτικές, Πολιτιστικές

Το 1ο Τεύχος του ψηφιακού μας περιοδικού “Η Τέχνη του Λόγου-The Art of Literature”

Με μεγάλη μας χαρά σας παρουσιάζουμε το 1ο Τεύχος του ψηφιακού μας περιοδικού “Η Τέχνη του Λόγου-The Art of Literature” που δημιουργήθηκε στο πλαίσιο του προγράμματος “Λογοτεχνία και Τέχνη-Literature and Art”.
Στο πρώτο μας τεύχος, που φέρει το όνομα του προγράμματος, μπορείτε να δείτε τις δράσεις και τις εργασίες που εκπονήθηκαν μέχρι σήμερα από τις ομάδες των μαθητριών και μαθητών μας υπό την επίβλεψη των εκπαιδευτικών του προγράμματος.

2

Την συντακτική ομάδα του περιοδικού αποτελούν η κ. Ιωάννα Σκρέκα, φιλόλογος, και η υποδιευθύνρια κ. Μαρία Σακοράφα, αγγλικής φιλολογίας.
Ευχαριστούμε θερμά την διευθύντρια, κ. Μουστάκα Θεοδώρα, φιλόλογο, και τον υποδιευθυντή, κ. Τσιάρα Νικόλαο, πληροφορικής, για την στήριξη και την συμβολή τους σε όλα τα στάδια του προγράμματος!

Μπορείτε να διαβλασετε το τεύχος μας, κάνοντας κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο:

Ψηφιακό Περιοδικό “Η Τέχνη του Λόγου-The Art of Literature”

1ο Τεύχος: “Λογοτεχνία και Τέχνη-Literature and Art”