Δημοσιεύθηκε στην Εργασίες

“Σπουδαία πρόσωπα της Αρχαιότητας” -Συνεργατική εργασία του Α1 στο μάθημα της Ιστορίας

.jpg

Ένα ψηφιακό μουσείο δημιούργησαν οι μαθήτριες και οι μαθητές του τμήματος Α1 του σχολείου μας, με την καθοδήγηση της φιλολόγου κ. Τζημούρτα Πολυξένης στο μάθημα της Αρχαίας Ιστορίας.

Σε αυτή την συνεργατική τους εργασία, τα παιδιά μας συνέλεξαν πληροφορίες και βίντεο για έντεκα σημαντικά πρόσωπα της αρχαιότητας και έστησαν μία ψηφιακή αίθουσα για την κάθε προσωπικότητα.

Μπορείτε να περιηγηθείτε στις αίθουσες του ψηφιακού μουσείου κάνοντας κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο:

ΨΗΦΙΑΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ: ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑΣ

Θερμά συγχαρητήρια στις μαθήτριες και τους μαθητές του Α1 και την φιλόλογό τους κ. Τζημούρτα Πολυξένη για την ευρηματικότητα, την δημιουργικότητα και το άρτιο αποτέλεσμα!