Δημοσιεύθηκε στην Διδακτικές Επισκέψεις, Σχολικές εκδρομές

Εκδρομή των Α και Β Τάξεων στα Τρίκαλα και την Καλαμπάκα

Στις 16 Μαΐου 2022 πραγματοποιήθηκε η τελευταία εκδρομή για το σχολικό έτος 2021-2022 για τις Α και Β τάξεις στα Τρίκαλα και την Καλαμπάκα!

Copy of Festive Christmas Family Collage Facebook Pos Made with PosterMyWall 2

Οι μαθήτριες και οι μαθητές της Α τάξης επισκέφτηκαν το Μουσείο Ελληνικής Παιδείας στην Καλαμπάκα και οι μαθήτριες και οι μαθητές της Β τάξης το Κέντρο Ψηφιακής Προβολής Ιστορίας και Πολιτισμού των Μετεώρων.

Έπειτα, οι δύο τάξεις επισκέφθηκαν τα Τρίκαλα και περιηγήθηκαν στο κέντρο της πόλης και τις όχθες του Ληθαίου ποταμού.

Αρχηγός της εκδρομής για την Α τάξη ήταν η κ. Μεντελή Θωμαή και συνοδοί εκπαιδευτικοί ήταν οι κ. Τζημούρτα Πολυξένη, κ. Παπαθανασίου Μακεδονία, κ. Ουζουνίδου Ιωάννα και κ. Χαϊντούτης Παναγιώτης

Αρχηγός της εκδρομής για την Β τάξη ήταν η κ. Παφίλη Κατερίνα και συνοδοί εκπαιδευτικοί ήταν οι κ. Πουλιαρέκου Ειρήνη, κ. Παλτσανιτίδου Σοφία, κ. Δουγαλής Δημήτριος και κ. Παπαευαγγέλου Χρήστος.