2ος Διαγωνισμός Ορθογραφίας 3ου Γυμνασίου Κορίνθου

Στο πλαίσιο εργασιών της Βιβλιοθήκης του σχολείου μας, και με ευθύνη των υπευθύνων για τη λειτουργία της, οργανώθηκε και τη φετινή χρονιά ο 2ος Διαγωνισμός Ορθογραφίας για τους μαθητές μας της Γ´ Γυμνασίου.

Ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε στις 24 και 25 Μαΐου 2018 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας και οι μαθητές που συμμετείχαν διαγωνίστηκαν, σε τρεις φάσεις (προημιτελικός – ημιτελικός- τελικός), στην ορθογραφία λέξεων διαβαθμισμένης δυσκολίας.

Στη φάση του τελικού έφτασαν οι μαθήτριες: Αχμάτι Κριστιάννα, Ρούσση Ελισσάβετ Δέσποινα και Στρούμπα Άννα και αναμετρήθηκαν σε έναν αγώνα διαρκείας, μέχρι την ανάδειξη του νικητή.

Αποτελέσματα διαγωνισμού:

1) Στρούμπα Άννα: πρώτη θέση

2) Αχμάτι Κριστιάννα: δεύτερη θέση

3) Ρούσση Ελισσάβετ Δέσποινα: τρίτη θέση

Το επίπεδο των συμμετεχόντων στον διαγωνισμό ήταν υψηλό και αξίζουν θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές, τόσο για τις επιδόσεις τους όσο και για το αγωνιστικό ήθος και την προσπάθειά τους!

Καλή πρόοδο σε όλους!