Επιμορφωτική συνάντηση

“Οργανώνοντας ένα project “

Την Παρασκευή, 16 Δεκεμβρίου, στη Βιβλιοθήκη του σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε επιμορφωτική συνάντηση για τους φιλολόγους,  με θέμα: « Οργανώνοντας ένα project» και εισηγητές:
1. τον κ. Ιωάννη Σιτέ,  τέως σχολικό σύμβουλο Φυσικών Επιστημών (Λακωνίας – Αρκαδίας), με θέμα: “ Πώς οργανώνω μια ερευνητική εργασία. Παράδειγμα: Καταγραφή και Ανάδειξη Προτάσεων για την Αναβάθμιση του Καθημερινού Χώρου” και

2. την κ. Χρύσα Σπυροπούλου, Σχολική Σύμβουλο Φιλολόγων Ν. Κορινθίας, με θέμα: “ Οργανώνοντας ένα Project. Πώς αξιοποιείται η βιβλιοθήκη του σχολείου μου

Στην παραπάνω συνάντηση προσήλθαν φιλόλογοι του 3ου Γυμνασίου Κορίνθου, του 4ου Γυμνασίου Κορίνθου, του Γυμνασίου Ζευγολατιού, καθώς και των Εκπαιδευτηρίων “Απόστολος Παύλος”, του “Αριστοτελείου Κορινθιακού Εκπαιδευτηρίου” και των Εκπαιδευτηρίων “Homo Educandus, Αγωγή”.