Οδηγίες της Επιτροπής Αντιμετώπισης Εκτάκτων Συμβάντων Δημόσιας Υγείας από λοιμογόνους παράγοντες

Ανακοινώσεις Αρχική

Αγαπητοί μαθητές, καθηγητές και γονείς,

σας παραθέτουμε γενικές και ειδικές οδηγίες της Επιτροπής Αντιμετώπισης Εκτάκτων Συμβάντων Δημόσιας Υγείας από λοιμογόνους παράγοντες που μας έστειλε το Υπουργείο Παιδείας  για το άνοιγμα των σχολείων μας στις 18/5/2020. Παρακαλούμε για την ανάγνωση όλων των παρακάτω σχετικών εντύπων:

Checklist για καθηγητές

Checklist για εφήβους

Οδηγίες καθαρισμού για SARS-CoV-2_ΕΟΔΥ_2-5-2020

Πώς θα πρέπει να μιλάω στους εφήβους για τον COVID

Συμβουλές ενδυνάμωσης και αποφόρτισης των εφήβων τελικό

school_poster_steps

COVID 19 πληροφορίες για τα σχολεία

Σενάρια για άσκηση

Για το διάστημα επαναλειτουργίας των σχολικών μονάδων και έως τη λήξη του διδακτικού έτους θα είναι διαθέσιμες για περισσότερες πληροφορίες, υποστήριξη ή παρέμβαση, οι παρακάτω τηλεφωνικές γραμμές ειδικών ομάδων επιστημόνων του Ε.Ο.Δ.Υ.:

• για ιατρική υποστήριξη και παρέμβαση: 2105212054, 2105212056, 2105212058
  • για ψυχολογική υποστήτιξη και παρέμβαση: 2152156060