31 Δεκεμβρίου 2019

Χριστούγεννα 2019. Στιγμιότυπα η ζωή μας!!!

Η γιορτή των Χριστουγέννων στο σχολείο μας μέσα από κωμικές σκηνές και την άψογη ερμηνεία των μαθητών, μας δώσαμε το αληθινό νόημα των Χριστουγέννων που είναι αγάπη, χαρά και προσφορά! Είναι μία σφιχτή αγκαλιά σ’ όλους αυτούς που αγαπάμε, είναι ένα ζεστό χαμόγελο στο συνάνθρωπό μας, ένα πιάτο φαΐ σ’ αυτόν που πεινάει, ένας γλυκός λόγος σ’ αυτόν που υποφέρει!  Τα αληθινά δώρα δεν αγοράζονται, ούτε πουλιούνται!  Και το πιο αληθινό, το πιο ακριβό δώρο είναι η αγάπη!

Συγχαρητήρια σ’ όλους και ιδιαίτερα στη θεατρική ομάδα του σχολείου μας! που τώρα κάνει τα πρώτα της βήματα!!! με την καθοδήγηση του καθηγητή του σχολείου μας κ. Καραλή Ν.