11 Δεκεμβρίου 2019

Ευρωπαϊκό Σχολικό Ραδιόφωνο: ‘Ο πολιούχος Αγ. Σπυρίδων’ από το ραδιόφωνο του 3ου Γυμνασίου Κέρκυρας!

Οι μαθητές του τμήματος Α4 του 3ου Γυμνασίου Κέρκυρας σας παρουσιάζουν τον πολιούχο Άγιο της Κέρκυρας Σπυρίδων και τα έθιμα της γιορτής του στις 12 Δεκέμβρη. Επιπλέον σας αφιερώνουν μουσική από το Ιόνιο!

Η ραδιοφωνική εκπομπή θα μεταδοθεί την Πέμπτη 12/12 ανήμερα της γιορτής του Αγ. Σπυρίδωνος στις 16.00-17.00 μ.μ.από το #European School Radio. Κατεβάστε την εφαρμογή του #European School Radio από το #Google #Play στο κινητό σας για να ακούσετε την εκπομπή:

Υπεύθυνες καθηγήτριες: κ. Μιχαλοπούλου Κερκύρα (ΠΕ80), κ. Μπακατσούλα Πολυξένη (ΠΕ02).