11 Μαρτίου 2018

Δράση eTwinning: Χρήση της πλατφόρμας Twinspace

Κάτω από: eTwinning @ 17:54

Την Πέμπτη 8 Μαρτίου 2018 έλαβε χώρα στο εργαστήριο πληροφορικής του σχολείου μας η καθορισμένη εκδήλωση της δράσης eTwinning από την εκπαιδευτικό του σχολείου μας και πρεσβευτή της δράσης στις περιοχές Κέρκυρα & Λευκάδα, κ.Καββαδία Αθανασία. Οι επιμορφούμενοι, εκπαιδευτικοί της Α/θμιας και της Β/θμιας εκπαίδευσης περιηγήθηκαν με ενδιαφέρον στο χώρο της πολυγλωσσικής και συνεργατικής πλατφόρμας Twinspace, ειδικά σχεδιασμένη για την υλοποίηση των eTwinning έργων. Βίωσαν το ρόλο του εκπαιδευτικού, αλλά και του μαθητή που επικοινωνεί και εργάζεται από κοινού με τους συμμετέχοντες πάνω σε ένα έργο που η εισηγήτρια είχε σχεδιάσει.