ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 27Η ΚΑΙ 29Η ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Οκτ 202127

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι αύριο, 27/10/2021, θα πραγματοποιηθούν μόνον οι δύο πρώτες διδακτικές ώρες οι οποίες θα αφιερωθούν στον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου 1940.  Παράλληλα, θα  απονεμηθούν τα αριστεία, Βραβεία στους μαθητές μας (που αρίστευσαν το σχολικό έτος 2020-21) μέσα στην τάξη,  στα πλαίσια τήρησης του υγειονομικού πρωτοκόλλου. Ευνόητο είναι ότι δεν θα γίνει μάθημα. Οι μαθητές θα αποχωρήσουν μετά το τέλος των παραπάνω δραστηριοτήτων.

Στις εορταστικές εκδηλώσεις του δήμου Κερατσινίου για την εθνική επέτειο το σχολείο μας θα συμμετάσχει εκπροσωπούμενο μόνον από το σημαιοφόρο και τους λοιπούς παραστάτες.  Τα σχολεία με μονό αριθμό ,όπως το δικό μας, θα παρελάσουν την 25η  Μαρτίου κανονικά( σύμφωνα με την επιστολή του δημάρχου της πόλης).

Επιπλέον, τη μεθεπόμενη ημέρα, 29/10/2021, θα πραγματοποιηθούν μόνον οι 3 πρώτες διδακτικές ώρες. Κατόπιν θα διεξαχθούν οι εκλογές του 15μελούς προεδρείου της σχολικής μονάδας, σύμφωνα με τις προβλεπόμενες διατάξεις.

Σε κάθε περίπτωση, οι απουσίες προσμετρώνται.

Η  Διευθύντρια

Ευγενία  Μποσίου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 27Η ΚΑΙ 29Η ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ