ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΕΙΟΥ-ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Σεπ 202111

•   Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα, 13-09-2021, η προσέλευση των μαθητών/τριών στη σχολική μονάδα θα γίνει στις 08:30′ π.μ. Μετά, η πόρτα θα κλείσει για την αποφυγή συνωστισμού. Παρακαλείσθε να τηρήσετε το βασικό αυτό μέτρο του υγειονομικού πρωτοκόλλου και να διεκπεραιώνετε τα αιτήματά σας κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού με το σχολείο, στα ακόλουθα τηλέφωνα:

α/ 210-4636110(  Διεύθυνση)

β/ 210-4622665 (Καθηγητές)

• Σας υπενθυμίζουμε επίσης ότι οι ανεμβολίαστοι μαθητές πρέπει να προσέρχονται έχοντας μαζί τους το αποτέλεσμα(αρνητικό) του self-test , το οποίο πρέπει να αναγράφει το μοναδικό κωδικό της εξέτασης. Σε διαφορετική περίπτωση, δεν θα γίνονται δεκτοί, σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου παιδείας.
  • Υπενθυμίζεται ότι το πιστοποιητικό εμβολισμού ισχύει 14 ημέρες μετά τη β’ δόση, ενώ το πιστοποιητικό νόσησης 6 μήνες. Εάν δεν υπάρχουν οι χρονικοί αυτοί περιορισμοί για την περίπτωσή σας, παρακαλείσθε να  κάνετε χρήση των self-tests.
  •  Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 10:15′ π.μ. Οι μαθητές της Β’ και Γ’ τάξης θα αποχωρήσουν μετά την ολοκλήρωση του αγιασμού και θα λάβουν τα βιβλία τους την επομένη, 14-09-2021. Οι μαθητές της Α΄τάξης θα παραμείνουν για τη διανομή των δικών τους βιβλίων.
  • Ειδικά τη Δευτέρα, 13-09-2021, οι εγγραφές των μαθητών θα πραγματοποιηθούν
  • μετά την 09:30′ π.μ. στο γραφείο των καθηγητών. Αρμόδιες καθηγήτριες: 1/ κ. Μάρκου, 2/ κ. Παπαδοπούλου.

Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά και καλή πρόοδο για τα παιδιά σας !

Η  ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΕΙΟΥ-ΑΓΙΑΣΜΟΣ