Οκτ 19 14

Αγαπητοί γονείς,

Σύμφωνα με την Υπουργική Απόφαση 144869/Δ2/18-09-2019 του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, θα εφαρμοστεί και κατά το τρέχον σχολικό έτος 2019-2020 στα Γυμνάσια η Ενισχυτική Διδασκαλία, δηλαδή η παρακολούθηση από τους μαθητές που επιθυμούν αυτοτελούς υποστηρικτικού προγράμματος στα μαθήματα Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και
Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά. Στην Ενισχυτική Διδασκαλία συμμετέχουν προαιρετικά μαθητές και μαθήτριες
όλων των τάξεων του Γυμνασίου που υστερούν σε κάποιο ή κάποια από τα παραπάνω μαθήματα ή επιθυμούν να βελτιώσουν την απόδοσή τους. Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται σε σχολείο της περιοχής μας που θα ανακοινωθεί αργότερα, μετά τη λήξη του ημερήσιου προγράμματος διδασκαλίας του σχολείου μας και φυσικά χωρίς οικονομική επιβάρυνση.
Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι γονείς να συμπληρώσουν την αίτηση-δήλωση μαθημάτων που θα προμηθεύονται οι μαθητές από τον Υποδιευθυντή και η οποία πρέπει να επιστραφεί στο σχολείο μέχρι την Παρασκευή 18 Οκτωβρίου.