Μάι 22 12

Κατα τη φετινή σχολική χρονιά στο σχολείο μας έχει δημιουργηθεί ομάδα πειραμάτων Φυσικής στο πλαίσιο των πολιτιστικών προγραμμάτων της Δ’  Δ/νσης Δ/θμιας Εκπ/σης Αθήνας. Υπεύθυνες καθηγήτριες για το πρόγραμμα : “Ας πειραματιστούμε” είναι η κα Πράππα Γ. και η κα Φυσάκη Π.

Σήμερα, το σχολείο μας με την ομάδα πειραμάτων Φυσικής συμμετείχε στο 3ο Φαληρικό Πανηγύρι Φυσικών Επιστημών που πραγματοποιήθηκε στην Πλατεία Φιλικής Εταιρείας στο Π. Φάληρο. Η εκδήλωση διοργανώθηκε από το 4ο ΠΕΚΕΣ Αττικής, το ΕΚΦΕ Αλίμου, το ΕΚΦΕ Ν. Σμύρνης και το 2ο ΓΕΛ Π. Φαλήρου. Οι “μικροί επιστήμονές μας” πραγματοποίησαν με απόλυτη επιτυχία τα πειράματά τους σε μαθητές και καθηγητές άλλων σχολείων και στους διοργανωτές της εκδήλωσης.

Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα για την άριστη παρουσία τους στο πανηγύρι.

Την ομάδα συνόδευσε η υπεύθυνη εργαστηρίου Φυσικών Επιστημών του σχολείου μας, κα Ρόζη Αικ.