Δεκ 21 13

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε την Παρασκευή 10-12-2021, η δράση του εγκεκριμένης ενέργειας “Κάνε μια ευχή” (Make a Wish). Με το μήνυμα “Σε έχω στην καρδιά μου”  και το χαρακτηριστικό του μπλε χρώμα, το Αστέρι της Ευχής κάλεσε όσους συμμετείχαν να πραγματοποιήσουν τις ευχές των παιδιών που έχουν ανάγκη. Κάθε Αστέρι κρύβει Αγάπη και Ευχές. Η ανταπόκριση των εκπαιδευτικών, των μαθητών και των οικογενειών τους στη δράση αυτή ήταν άμεση και για μια ακόμη φορά οι μαθητές του σχολείου μας απέδειξαν την ευαισθησία τους. Στο σχολείο καλλιεργείται το αίσθημα αλληλεγγύης και προσφοράς στον συνάνθρωπο γιατί κύριο μέλημα του σχολείου είναι να κάνει τους μαθητές ενεργούς πολίτες. Η χαρά της προσφοράς είναι διπλή όταν μοιράζεται !

www.makeawish.gr