Σεπ 21 10

Αγαπητοί γονείς,

Σας ευχόμαστε μια πολύ καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 13-9-2021 οι μαθητές θα προσέλθουν στις 8:00 π.μ με σχολικές τσάντες, τετράδιο και στυλό ώστε να παραλάβουν τα βιβλία τους και να σημειώσουν το ωρολόγιο πρόγραμμα. Η είσοδος των μαθητών γίνεται με αρνητικό self test ή πιστοποιητικό εμβολιασμού ή πιστοποιητικό νόσησης τελευταίου 6μήνου, τα οποία θα ελεγχθούν κατά την είσοδο των μαθητών. Μετά την κατανομή στα τμήματα και τη διανομή των βιβλίων οι μαθητές θα αποχωρήσουν.

Τηρώντας το πρωτόκολλο και τις οδηγίες του ΥΠΑΙΘ ο αγιασμός θα πραγματοποιηθεί παρουσία αντιπροσώπων εκπαιδευτικών του Γυμνασίου και Λυκείου. Από την Τρίτη 14/9/2021 η έναρξη των μαθημάτων γίνεται στις 8:15 π.μ.

Από 8-9-21 και έως 17-9-21 μπορείτε να παραλαμβάνετε 6 δωρεάν self test από τα φαρμακεία. Τα test αφορούν τις επόμενες τρεις εβδομάδες λειτουργίας των σχολείων (δύο test ανά εβδομάδα). Οι ανεμβολίαστοι μαθητές θα πρέπει να επιδεικνύουν το έγγραφο με το αρνητικό αποτέλεσμα κάθε Τρίτη και Παρασκευή σύμφωνα με τις οδηγίες του ΥΠΑΙΘ.

Η μάσκα είναι υποχρεωτική για όλους και σε όλους τους χώρους του σχολείου.

Παρακαλείστε να ενημερώνεστε από την ιστοσελίδα του σχολείου https://blogs.sch.gr/3gymglyf/