Αυγ 20 27

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

τον Ιούνιο 2020 ολοκληρώθηκε μια δύσκολη χρονιά για όλους μας λόγω covid19. Η νέα σχολική χρονιά ξεκινά κάτω από ιδιαίτερες συνθήκες και χρειάζεται να είμαστε όλοι προσεκτικοί για να κυλήσει ομαλά η νέα σχολική χρονιά.

Το σχολείο θα είναι ανοικτό καθημερινά από 1-9-2020 για διοικητικές εργασίες, εγγραφές κλπ. Η εγγραφή των μαθητών της Β και της Γ τάξης έχει πραγματοποιηθεί αυτόματα και οι γονείς δεν χρειάζεται να προσέλθουν στο σχολείο.

Οσοι προσέρχεστε στο σχολικό χώρο πρέπει να γνωρίζετε ότι η μάσκα είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ.

Μόλις εκδοθούν ειδικότερες οδηγίες για την λειτουργία των σχολικών μονάδων θα σας ενημερώσουμε σχετικώς. Ωστόσο τίποτα δεν αρκεί αν δεν υιοθετήσουμε όλοι μας ατομική και συλλογική υπευθυνότητα.

Η έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί στις 7-9-2020 εκτός και αν η Πολιτεία αποφασίσει την καθυστέρησή της.

Ευγενία Λουμπαρδιά

Δ/ντρια 3ου Γυμνασίου Γλυφάδας