Απρ 20 08

Μπορεί το σχολείο μας να είναι σε αναστολή λειτουργίας αλλά δεν είναι κλειστό. Καθημερινά η Διοίκηση του σχολείου βρίσκεται στη θέση της για την εύρυθμη λειτουργία της εξ αποστάσεως διδασκαλίας (ασύγχρονης και σύγχρονης). Πέρα όμως από τη διοικητική εργασία δεν παραμελούμε τον σχολικό κήπο. Ήρθε η ώρα για την συγκομιδή της πατάτας που έχει φυτευτεί από αρχές Νοεμβρίου. Η διευθύντρια και η υποδιευθύντρια που είναι και οι συντονίστριες της Περιβαλλοντικής Ομάδας ανέλαβαν το έργο αυτό. Η σοδειά δεν ήταν μεγάλη. Η χαρά ήταν τεράστια. Τα αισθήματα ανάμεικτα αφού τα παιδιά της περιβαλλοντικής απουσίαζαν από αυτή την δράση, γιατί λόγω του κορωνοϊού και των περιοριστικών μέτρων όφειλαν να είναι στο σπίτι τους.

Ευχόμαστε του χρόνου να είμαστε όλοι μαζί στη δράση αυτή.